Spørsmål og svar om antirust

Bruker dere ulike typer antirustmiddel avhengig av hvor på bilen det behandles?

Bruker dere ulike typer antirustmiddel avhengig av hvor på bilen det behandles?

Ja, vi bruker ulike typer og viskositeter av antirustmiddel avhengig av hvor på bilen behandlingen utføres. Det er viktig fordi hulrom, skjøter og åpne flater under bilen har forskjellige behov for inntrenging, heft og slitestyrke.

Ved antirustbehandling er det ikke ett produkt som passer like godt overalt. I hulrom og trange partier er det ofte viktig med et middel som kryper godt og trenger inn i skjøter og overlapp, mens mer utsatte flater under bilen kan trenge en mer slitesterk beskyttelse som tåler vannsprut, salt og mekanisk belastning bedre.

Hos oss tilbyr vi både Fluid Film, som er lanolin-basert og kjent for gode krypende egenskaper, og TUF-KOTE, som er en mer tradisjonell og robust understellsbeskyttelse. Hvilken løsning vi anbefaler, avhenger av biltype, alder, eksisterende behandling og hvordan bilen brukes gjennom året.


Bestill time Se våre antirustbehandlinger Se flere spørsmål om antirust
Google anmeldelser

Hva sier kundene?